VII Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach

REGULAMIN

I. Organizator: Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego ZUT w Szczecinie, sekcja szachowa

II. Cel imprezy: Popularyzacja „królewskie gry” w środowisku akademickim. Nabór nowych członków do sekcji szachowej KU AZS ZUT. Wyłonienie najlepszych zawodników ZUT do reprezentacji Uczelni w Akademickich Mistrzostwach Polski 2016/2017, które odbędą się w terminie 20-22.01.2017 roku w Lublinie.

III. Termin i miejsce: Turniej odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2016 r. w CZYTELNI BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ ZUT przy ul. Ku Słońcu 140 w godzinach 9 30 -14 00 ,

przy czym:

9 00 – 9 25

Zapisy uczestników

9 30

Rozpoczęcie turnieju

14 00

Zakończenie turnieju– wręczenie nagród (godzina zakończenia turnieju może ulec zmianie (w zależności od liczby uczestników i in.).

IV. Uczestnictwo: Warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach jest przynależność do ZUT – udział wziąć mogą zarówno studenci oraz doktoranci ZUT, jak i pracownicy ZUT (bez względu na zajmowane stanowisko). Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne.

V. Zgłoszenia: Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane na sali gry bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju, tj. od godziny 9 00 do godz. 9 25 . Przy zgłaszaniu należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz w przypadku studentów i doktorantów – ważną legitymację studencką/doktorancką lub legitymację AZS.

VI. System rozgrywek: Turniej przeprowadzony będzie w formule „open”, systemem szwajcarskim na dystansie 7-9 rund. Czas gry to P-10+5’ (każdy zawodnik dostaje 10 minut do namysłu i dodatkowo 5 sekund za każde wykonane posunięcia). Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego.

VII. Punktacja: Klasyfikacja indywidualna w turnieju według sumy zdobytych punktów (wygrana 1,0 pkt.; remis 0,5 pkt.; przegrana 0,0 pkt.). Przy jednakowej ilości punktów kolejność ustala się w oparciu o kryteria:

1) Buhcholz bez skrajnych wyników,

2) Buhcholz pełny,

3) Liczba zwycięstw,

4) Progress,

5) Wynik bezpośredniego pojedynku.

Klasyfikacja wydziałów – o kolejności decyduje suma uzyskanych punktów przez wszystkich zawodników reprezentujących dany wydział w rozgrywkach, którzy rozegrają wszystkie rundy. Do klasyfikacji wydziałowej będą sumować się punkty zdobyte w grze oraz punkty za uczestnictwo. Wydział otrzymuje po jednym punkcie za każdego zawodnika, który rozegra wszystkie rundy. Przy jednakowej ilości zdobytych punktów kolejność ustala się w oparciu o kryteria:

1) Miejsce najlepszego zawodnika z danego wydziału w klasyfikacji indywidualnej,

2) Suma wygranych partii przez wszystkich zawodników.

VIII. Nagrody: Klasyfikacja indywidualna – puchary za pierwsze trzy miejsca

Klasyfikacja wydziałowa – puchary za pierwsze trzy miejsca

Przewidziane są również nagrody niespodzianki (w zależności od liczby zgłoszeń)

IX. Uwagi końcowe:

Dla osób, które nigdy nie brały udziału w turnieju szachowym, zostaną omówione podstawowe zasady obowiązujące podczas turnieju i gry z zegarem.

Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom sprzęt do gry.

Wydział może reprezentować dowolna liczba uczestników.

Wyniki i zdjęcia z turnieju zostaną opublikowane na www.azs.zut.edu.pl

Wszelkie zapytania dot. Mistrzostw prosimy kierować na adres: malgorzata.friedrich@zut.edu.pl z dopiskiem „szachy”.

W sprawach nieujętych w regulaminie – decyduje organizator

REGULAMIN W PDF