Studenci ZUT Pływali po Medale

W Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Prawie tysiąc zawodników z 76 uczelni rywalizowało na nowoczesnym kompleksie basenów „Termy Maltańskie”. W zawodach startowali byli i aktualni reprezentanci Polski. Gwarantowało to wysoki poziom imprezy.

W tak doborowym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się grupa pływaków ZUT Panowie w klasyfikacji uczelni technicznych zajęli trzecie miejsce.Panie były czwarte. Zdobyliśmy 8 medali. Najlepszą zawodniczką była zdobywczyni srebrnego i dwóch brązowych medali Agnieszka Podlecka (WBiA)
Po medalu brązowym zdobyły: Zuzanna Przasnek (WNoŻiR), Michalina Wysocka (WTiICh) i Pamela Hanuszewicz (WBiHZ)
Julia Bukała (WTiICh) swoimi startami wzbogacała punktację drużynową.

Najlepszym zawodnikiem został Szymon Dymerski (WBiA). Przywiózł on jeden srebrny i dwa brązowe medale, Po dwa medale zdobyli: Tyberiusz Frymus ( WI) – srebrny i brązowy,
Adrian Muzyczuk (WI) – dwa brązowe. Brązowy medal wywalczył Jakub Kaszyca (WEL)

Reprezentację mężczyzn uzupełniali i swoimi dobrymi startami przyczynili się do drużynowego sukcesu :Marcin Borucki (WIMiM), Bartosz Baranowski (WBiA), Michał Andrzejewski (WBiA) i Karol Prysak (WBiA).

Należy nadmienić że w punktacji generalnej drużyna mężczyzn zajęła 10 miejsce w Polsce wyprzedzając miedzy innymi Uniwersytet Szczeciński- uczelnie posiadającą, co istotne, Wydział Kultury Fizycznej. Skromna ekipa pań uplasowała się też wysoko. Na 76 uczelni nasze pływaczki zajęły 20 miejsce.

Opiekunem i trenerem reprezentacji był Józef Lemke

Tekst przygotował pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ZUT mgr Józef Lemke

22.04 2015

AMPlywanie 1