WYNIKI V MIĘDZYWYDZIAŁOWYCH MISTRZOSTW ZUT W SZACHACH

W minioną sobotę, tj. 06 grudnia br. w Czytelni Biblioteki Głównej ZUT przy ul. Ku Słońcu 140 zostały rozegrane V Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach. W turnieju zagrało 15 zawodników, w tym 9 studentów, 1 doktorant i 5 pracowników ZUT. O miano najlepszego wydziału walczyło siedem wydziałów:
Wydział Elektryczny
• mgr inż. Adam Żywica (doktorant: Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki)
• Damian Żywica (student: Elektrotechnika, rok 1, I st.)
• Andrzej Niżyński (student: Elektrotechnika, rok 1, I st.)
• Mariusz Sługocki (student: Elektrotechnika, rok 1, I st.)

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej
• dr inż. Małgorzata Friedrich (pracownik: Instytut Inżynierii Chemicznej i Procesów Ochrony Środowiska)
• inż. Martyna Zieniuk (student: Technologia Chemiczna, rok 1, II st.)
• Mateusz Fałek (student: Nanotechnologia, rok 1, I st.)
• Krzysztof Sielicki (student: Nanotechnologia, rok 2, I st.)

Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt
• prof. dr hab. Wilhelm Grzesiak (pracownik: Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających)
• dr hab. inż. Paweł Nawrotek (pracownik: Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej)
• dr hab. Andrzej Dybus (pracownik: Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających)

Wydział Budownictwa i Architektury
• mgr inż. Adam Czuchnicki (pracownik: Katedra Dróg, Mostów i Materiałów Budowlanych)

Wydział Ekonomiczny
• Wojciech Płytnik (student: Turystyka i Rekreacja, rok 3, I st.)

Wydział Informatyki
• Rafał Łentek (student: Informatyka, rok 4, I st.)

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki
• Bartosz Budek (student: Mechatronika, rok 2, I st.)

Turniej został rozegrany w formule „open”, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy zawodnik miał 10 min na rozegranie jednej partii oraz dodatkowo 5 sekund za każde wykonane posunięcia. Turniej sędziował Arkadiusz Korbal (sędzia klasy I).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył mgr inż. Adam Czuchnicki z WBiA, zdobywając komplet punktów (7 pkt.). Warto dodać, że pan Adam Czuchnicki obronił tytuł wywalczony w poprzednich mistrzostwach. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sielicki z WTiICh (5 pkt.), a trzecie mgr inż. Adam Żywica z WE (4,5 pkt.).

W klasyfikacji wydziałowej zwyciężył Wydział Elektryczny zdobywając 20,5 punkta. Drugie miejsce zajął Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Informatyki (17,0 pkt.), a trzecie Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt (13 pkt.).

O kolejności wydziałów decydowała suma punktów uzyskanych w grze przez wszystkich zawodników reprezentujących dany wydział oraz punktów za uczestnictwo (wydział otrzymywał po jednym punkcie za każdego zawodnika, który rozegrał wszystkie rundy).

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za aktywność. Mamy nadzieję, że za rok nie zabraknie reprezentacji pozostałych Wydziałów.

Zdjęcia: azs.zut.edu.pl/galeria/

klasyfikacja indywidualna1klasyfikacja wydziałowa1
Serdeczne podziękowania dla dr inż. Małgorzaty Friedrich za sporządzenie relacji oraz wzorową współpracę.

1079 days ago Możliwość komentowania WYNIKI V MIĘDZYWYDZIAŁOWYCH MISTRZOSTW ZUT W SZACHACH została wyłączona