Podsumowanie IV Międzywydziałowych Mistrzostw ZUT w Szachach

W minioną sobotę, tj. 16 listopada br. w Czytelni Biblioteki Głównej ZUT przy ul. Ku Słońcu 140 w zostały rozgrywane IV Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach. W turnieju zagrało 14 zawodników, w tym 10 studentów, 1 studentka i 3 pracowników. O miano najlepszego wydziału walczyło sześć wydziałów: Biotechnologii i Hodowli Zwierząt (prof. dr hab. Wilhelm Grzesiak, Patryk Górecki), Budownictwa i Architektury (mgr inż. Adam Czuchnicki), Elektryczny (Grzegorz Kulis, Wróblewski Jakub), Informatyki (Dawid Begedza, Jacek Klimaszewski, Maciej Michalski, Michał Pietruszka), Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (Dawid Walus) oraz Technologii i Inżynierii Chemicznej (mgr inż. Małgorzata Friedrich, Michał Oszczyk, Krzysztof Sielicki, Martyna Zieniuk).

dsc0607

Turniej został rozegrany w formule „open”, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy zawodnik miał 15 min na rozegranie jednej partii. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył mgr inż. Adam Czuchnicki z Katedry Dróg, Mostów i Materiałów Budowlanych WBiA, zdobywając 6 punktów. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sielicki (5 pkt.) – student pierwszego roku Nanotechnologii WTiICh, a trzecie Grzegorz Kulis (4,5 pkt.) – student czwartego roku Automatyki i Robotyki WE.

dsc0632

W klasyfikacji wydziałowej zwyciężył Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej zdobywając 21 punktów, drugie miejsce zajął Wydział Informatyki (16,5 pkt.), a trzecie Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt (10 pkt.). O kolejności wydziałów decydowała suma punktów uzyskanych w grze przez wszystkich zawodników reprezentujących dany wydział oraz punktów za uczestnictwo (wydział otrzymywał po jednym punkcie za każdego zawodnika, który rozegrał wszystkie rundy).

dsc0658

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za aktywność. Kolejne Mistrzostwa odbędą się w październiku/listopadzie 2014 roku – udział może wziąć każdy, kto przynależy do ZUT.  Mamy nadzieję, że tym razem nie zabraknie reprezentacji Wydziałów: Ekonomicznego, Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Nauk o Żywności i Rybactwa oraz Techniki Morskiej i Transportu.

Tekst: mgr inż. Małgorzata Friedrich

KLASYFIKACJA WYDZIAŁÓW