Juwenaliowy Turniej Tenisa dla Pracowników ZUT

Kolejny już raz z okazji Doby Sporu Studium Wychowania Fizycznego i Sportu razem z KU AZS ZUT zorganizowali Juwenaliowy Turniej Tenisa dla Pracowników ZUT. Zawody odbyły się na pięknie usytuowanych kortach. Zazielenione i kwitnące o tej porze drzewa. stanowiły naturalna scenerię kortów przy ulicy Tenisowej. Obawy dotyczyły pogody. Wcześniejsze zapowiedzi wskazywały na opady deszczu a nawet burze. Nic z tego. Turniej odbywał się przy ładnej pogodzie. Nie za gorąco nie za zimno a do południa świeciło słońce.

Finaliści turnieju

Zawodnicy byli dobrze przygotowani. Mecze były wyrównane i zacięte. W finale spotkali się Wiesław Pasewicz i Joanna Banaś z wydziału Informatyki. Zwyciężył Wiesław Pasewicz reprezentant Studium Matematyki. O III miejsce zagrali. Józef Lemke przedstawiciel Studium Wychowania Fizycznego z Henrykiem Maćkowiakiem przedstawiciel WIMiM.

trójka najlepszych w tenisie

Po wyrównany i zaciętym mecz wygrał Józef Lemke. Szczególne słowa uznania należą się pani Joannie. Jako jedyna kobieta gra razem z mężczyznami. Stali bywalcy naszych turniejów z obawą czekają na losowanie grup eliminacyjnych nie chcą się spotkać w pierwszych grach z tak utalentowaną zawodniczką. Zawody zakończyły się wręczeniem dyplomów i upominków. Prezes KU AZS Danuta Maciejewska wręczyła zawodnikom okolicznościowe koszulki Doby Sporu, a Kierownik Studium Wychowania Fizyczneg Joanna Walczak dyplomy i upominki przygotowane przez Dział Promocji.

II miejsce -najlepsza awodniczka

W turnieju oprócz wcześniej wymienionych udział wzięli:
Franciszek Kamola – administracja,
Krzysztof Potyrała – Studium Języków Obcycz,
Tomasz Janczarski – Ośrodek Doświadczalny w Lipniku i Ostoi,
Jeden z uczestników niestety skreczował.

po zawodach

Zawodnicy wyszli z inicjatywą zorganizowania w okresie zimowy Halowego Turnieju. Kierownictwo Studium zdeklarowało się do przyprowadzenia zawodów na hali ZUT.

Już tera zapraszamy sympatyków tej pięknej dyscypliny sportu.

Tekst przygotował Józef Lemke.
Zdjęcia Joanna Banaś, Jozef Lemke.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
= 4 + 8