Zawody narciarskie – Gubałówka 2013

Słoneczna choć mroźna pogoda, urocze miejsce – Szczecińska Gubałówka – a przede wszystkim śnieg, niezbyt często w Szczecinie widziany był inspiracją do zorganizowania Akademickich Zawodów w Narciarstwie Alpejskim.

kartka

Inicjatorami sportowej zabawy byli Prezes KU AZS ZUT Danuta Maciejewska ,trener sekcji narciarskiej ZUT Józef Lemke, oraz kierownik ośrodka „Gubałówka” Mariusz Latosiewicz.

kartka

Na wyśmienicie przygotowanym stoku w konkurencjach slalom i slalom gigant rywalizowało 20 zawodników. Zawody wcześniej pomyślane dla szczecińskich studentów spontanicznie przybrały formułę otwartą. Do studentów dołączyli szczecińscy pasjonaci narciarstwa Zawodnicy reprezentowali bardzo duże umiejętności.

kartka

Po zawodach wszyscy w doskonałych nastrojach zaproszeni zostali do ogniska na pieczenie kiełbasek. Najlepsi wyróżnieni zostali upominkami. Okazało się ,że nie trzeba szukać odległych od Szczecina gór do przeprowadzenia narciarskiej rywalizacji. Organizatorzy myślą o cyklu imprez na „Gubałówce” w przyszłym sezonie.

Już teraz serdecznie zapraszamy

Wyniki slalom:
I miejsce  Michał Mielnik ZUT
II miejsce  Stanisław Gliński ZUT
III Marcin Urbański ZUT

Wyniki slalom giganta:
I miejsce Michał Mielnik ZUT
II miejsce Szymon Kromolnicki US
III miejsce Stanisław Gliński ZUT

Startowały dwie panie, obie reprezentowały ZUT.
W slalomie wygrała Anna Pietkiewicz, a w slalomie gigancie Iga Śmierzchalski.

Tekst przygotował Józef Lemke