Podsumowanie AMP Futsal Mężczyzn 2013 !

W dniach 31 stycznia – 3 luty 2013 w Szczecinie odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn. Organizatorem głównym był Klub Uczelniany AZS Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy wsparciu OŚ AZS w Szczecinie. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 14 zespołów z 4 województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Podczas weryfikacji, która odbyła się w czwartek wieczorem w biurze zawodów, które znajdowało się w miejscu zakwaterowania zawodników, weryfikator Tomasz Wróbel dopuścił do gry 178 zawodników. Towarzyszyło im 16 trenerów oraz kierowników zespołu.

trening

Mecze rozgrywane były na 2 przystosowanych do gry w futsal halach: Hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ul. Tenisowa 33 oraz na hali Towarzystwa Salezjańskiego ul. Ku Słońcu 124.

Zakwaterowanie oraz wyżywienie zawodników, którzy wykupili odpowiedni wariant znajdowało się w Bursie Salezjańskiej, która była bezpośrednio połączona z halą TS, co było sporym udogodnieniem dla ekip grających na tej hali.

trening

Na czas mistrzostw do sędziowana na obu halach zostało przydzielonych 6 sędziów, a przewodniczącym komisji sędziowskiej był Łukasz Struk, który na co dzień jest sędzią Ekstraklasy Futsalu. Na każdej z hal była zapewniona także obsługa medyczna z firmy Falck. Podczas mistrzostw zdarzały się kontuzje, którymi szybko zajęli się nasi medycy. Protokoły z tych zdarzeń zostały spisane na specjalnym druku przygotowanym przez ZG i zostały załączone do sprawozdania z mistrzostw.

Ciekawym rozwiązaniem dla kibiców z innych miast, którzy nie mogli być osobiście na miejscu mistrzostw, a byli zainteresowani ich przebiegiem była przygotowana przez KU AZS ZUT relacja video Live z hali ZUT, z której w przeciągu całych mistrzostw skorzystało ponad tysiąc osób. Do tego na bieżąco były podawane wyniki wszystkich meczów na specjalnie przygotowanej stronie mistrzostw pod adresem www.ampy.zut.edu.pl . Na każdej z hal znajdował się także fotograf, dzięki czemu mamy obszerną fotorelację z mistrzostw oraz osoba zajmująca się nagłośnieniem, przez co mistrzostwa przebiegały nie tylko ze słyszalnym odgłosem sędziowskiego gwizdka, ale także z muzyką w tle.

trening

Pierwsze mecze mistrzostw odbyły się w piątek o godzinie 8.30 na obu halach. Natomiast na godzinę 12.15 zaplanowane było oficjalne otwarcie. Podczas otwarcia, na którym zjawili się wszyscy oficjele uczelni ZUT oraz OŚ w Szczecinie, zostały przywitane wszystkie zespoły, zaprezentowała się sekcja aerobiku KU AZS ZUT oraz sekcja taneczna KU AZS ZUT. Zostało odegrane Gaude amus oraz została wciągnięta na masz flaga AZS. Głos zabrał Rektor uczelni oraz prezes OŚ AZS w Szczecinie.

Mistrzostwa zostały oficjalnie zakończone w niedzielę po meczu finałowym rozdaniem nagród dla 3 najlepszych zespołów, które awansowały do Finału AMP w Futsalu w Lesznie. Zostały przyznane nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza oraz zawodnika turnieju. Cały pakiet nagród ufundował jeden ze sponsorów firma Lider-Sklep.

trening

Podczas weryfikacji każdy zespół otrzymał tzw. Zestaw startowy, w którym znajdowały się gadżety dla wszystkich zawodników zespołu oraz trenera. W zestawie tym można było znaleźć masę gadżetów reklamujących miasto Szczecin oraz nasz region, gadżety związane z organizatorem ZUT w Szczecinie, wejściówki do klubu fitness Pure Jatomi oraz dezodoranty otrzymane od jednego ze sponsorów. Każdy zawodnik otrzymał także pamiątkową koszulkę specjalnie zaprojektowaną na to wydarzenie.

W piątek wieczorem dla zawodników oraz trenerów została przygotowana specjalna impreza integracyjna w studenckim klubie Pinokio. Każdy z uczestników mistrzostw miał zapewnioną specjalną strefę, do której wejście było jedynie za okazaniem identyfikatora mistrzostw a dla trenerów został przygotowany catering. Podczas tej imprezy odbywały się różne konkursy z nagrodami przeznaczone dla zawodników oraz gości imprezy.

trening

Przy mistrzostwach otrzymaliśmy wsparcie od wielu partnerów takich jak: Pure Jatomi Fitness, Lider-Sklep, One Globe Travel, Pizzeria Marco Polo, Sklep Netto, Adidas Team Five, AZS OŚ w Szczecinie, klub Pinokio, aktywujsiebie.pl dzięki którym mogliśmy podnieść rangę tej imprezy oraz obdarować naszych gości różnymi gadżetami oraz pamiątkami.

W trakcie jak i po mistrzostwach otrzymywaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat organizacji naszego turnieju oraz całej otoczki od zawodników, trenerów oraz gości którzy przybywali na nasze hale w podczas całych mistrzostw.

Naszą imprezą zainteresowały się media które kilkukrotnie odwiedzały nasze mecze. Byli to między innymi: Głos Szczeciński, Kurier Szczeciński, Ligowiec.net, TVP Szczecin, TV Pomerania, aktywujsiebie.pl.

Wyniki: ampy.zut.edu.pl
Komunikat końcowy: Komunikat
Galeria: Zdjęcia Półfinał A AMP
Spot reklamowy:

Filmiki z relacji live z hali ZUT: