Rugbyści AZS ZUT Rugby Szczecin wywalczyli pierwsze miejsce w I Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Touch Rugby , który odbył się 26.01.2013 na hali ZUT !

Po raz czwarty z rzędu sekcja rugby Akademickiego Związku Sportowego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zorganizowała turniej Touch Rugby. Po raz pierwszy w historii turniej ten osiągnął rangę Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego. Poprzednie trzy edycję turnieju miały charakter Mistrzostw Szczecina. Warto odnotować, że wszystkie Mistrzostwa Szczecina w Touch Rugby wygrał zespół AZS ZUT Rugby Szczecin. Dlatego też akademicy byli głównym kandydatem do wygrania I Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego.

trening

Do rozgrywanych w hali ZUT przy ul. Tenisowej 33 zgłosiło się siedem drużyn. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Wyniki  grupa A:

Kaskada Szczecin – I LO 4:3 (w przyłożeniach)

AZS ZUT Rugby Szczecin II – Kosmaz Koszalin II 10:5

Kaskada Szczecin – AZS ZUT Rugby Szczecin II 7:4

I LO – Kosmaz Koszalin II 12:5

Kosmaz Koszalin II – Kaskada Szczecin 1:15

I LO – AZS ZUT Rugby Szczecin II 10:5

Wyniki  grupa B:

AZS ZUT Rugby Szczecin I – Juniorzy Kaskada Szczecin 14:5 (w przyłożeniach)

Juniorzy Kaskada Szczecin – Kosmaz Koszalin I 9:8

AZS ZUT Rugby Szczecin I – Kosmaz Koszalin I 13:4

Mecze o 5 miejsce:

Kosmaz Koszalin I – Kosmaz Koszalin II 14:2 (w przyłożeniach)

Kosmaz Koszalin II – AZS ZUT Rugby Szczecin II 7:8

Kosmaz Koszalin I – AZS ZUT Rugby Szczecin II 12:10

Półfinały:

I LO – AZS ZUT Rugby Szczecin I 8:14 (w przyłożeniach)

trening

Zwycięzcą I Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Touch Rugby został zespół AZS ZUT Rugby Szczecin. Widać, że słowo „gościnność” nie występuje w słowniku Rugbystów z ZUTu. Na obiekcie ZUT-u zgromadziło się około 80 kibiców, którzy gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

Zapraszamy do galerii z turnieju !

One thought on “Rugbyści zwyciężyli w I Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Touch Rugby !

1. Gratuluję zwycięzcom! Od kilku lat interesuje się football’em amerykańskim, a także rugby. Bardzo żałuję, że w/w dyscypliny sportowe nie są popularne w naszym kraju. Przydałyby się jakieś akcje marketingowe. Prowadzę agencję, która wykonuje pozycjonowanie stron, ale zajmuję się także szeroko pojętą reklamą w internecie. Gdyby ktoś miał pomysł na przeprowadzenie ciekawej kampanii, proszę o kontakt. Z chęcią swoją pracę wykonam charytatywnie 🙂